149
روز
روزشمار نمایشگاه
زمان برگزاری پنجمین نمایشگاه زیست ایران آبان ماه 1398
1396/09/01 در ساعت 14:46:12

کنفرانس زیست‌شناسی سامانه‌های ایران

سومین کنفرانس زیست‌شناسی سامانه‌های ايران در تاریخ 8 و 9 اسفند ماه 1396 از سوی دانشگاه تربیت مدرس برگزار می‌شود.

کنفرانس زیست‌شناسی سامانه‌های ایران

سومین کنفرانس زیست‌شناسی سامانه‌های ایران در تاریخ ۸ و ۹ اسفند ماه ۱۳۹۶ از سوی ستاد توسعه زیست‌فناوری و دانشگاه تربیت مدرس به منظور فراهم آوردن شرایط لازم برای ورود متخصصین و پژوهشگران کشور به این عرصه راهبردی برگزار خواهد شد.

در اطلاعیه برگزاری این همایش آمده است: هر چند در توسعه زیست‌شناسی مولکولی در طی چند دهه گذشته، موفقیت‌های خوبی به لحاظ تربیت نیروی انسانی متخصص، تولید علم، تولید محصول و تجاری‌سازی در کشور بدست آمد، لیکن در نهادینه کردن و توسعه انقلاب جدید زیست‌فناوری که از سال ۲۰۰۰ میلادی بعد از اتمام پروژه ژنوم انسان، تحت عنوان زیست‌شناسی سامانه‌ها شروع شده، توجه و اقدامات لازم در کشور صورت نگرفته است.

این اطلاعیه می‌افزاید: کنفرانس سوم با محوریت ستاد، رخداد مهمی در عرصه زیست‌فناوری کشور خواهد بود و تلاش مسئولین کنفرانس بر این است تا با حضور فعال فرهیختگان و علاقمندان زیست‌فناوری کشور در طی دو روز سخنرانان کلیدی بین‌المللی و ملی در حوزه‌های مختلف پزشکی، صنعت، کشاورزی و علوم زیستی در مورد زمینه‌های تخصصی مربوطه به ارائه دستاوردها بپردازند. کارگاه‌های آموزشی تخصصی و ارائه مقالات به صورت شفاهی و پوستر نیز در کنار برنامه‌های اصلی کنفرانس خواهد بود. امید است بعد از این کنفرانس، با جلب نمودن نظر مسئولین و متخصصان، گفتمان زیست‌شناسی سامانه‌ها در بین پژوهشگران مرتبط با این تخصص رونق بیشتری پیدا کند، ضمن آنکه مسئولین نیز در تامین بودجه ایجاد یک مرکز پژوهشی ملی و آزمایشگاه‌های ملی اقدام لازم را بعمل آورند. ارائه نظرات و پیشنهادهای شما عزیزان متخصص در این خصوص موجب تقدیر و تشکر خواهد بود. ضمنا شرکت کلیه متخصصین، صاحب نظران و پژوهشگران زیست‌فناوری دوراندیش و آینده نگر به این کنفرانس توصیه می‌شود.

بر اساس اعلام پایگاه اطلاع رسانی کنفرانس محورهای این همایش که در دانشگاه تربیت مدرس برگزار می‌گردد شامل موارد ذیل می‌شود:

– مدل‌سازی ریاضی شبکه‌های بیوشیمیایی (متابولیکی، تنظیمی، سیگنالی و …)

– واکاوی داده‌های امیکس و ادغام داده‌ها (ژنومیکس، ترانس‌کریپتومیکس، پروتئومیکس، متابولومیکس و …)

– استفاده از رویکرد سامانه‌ها و بررسی برهم‌کنش‌های اجزاء زیستی

– مهندسی متابولیک، زیست شناسی مصنوعی (Synthetic Biology) و طراحی مدارهای زیستی

– مدل‌سازی چندمقیاسه و بررسی برهم‌کنش‌های بین سلولی

– کاربرد زیست‌شناسی سامانه‌ها در صنعت و پزشکی

همچنین به مواردی چون ارتقاء سطح دانش زیست‌شناسی سامانه‌ها و تبیین توانمندی‌های آن، گردهمایی متخصصان و فراهم نمودن بستری برای تبادل نظر بین کارشناسان، تشویق و ترغیب پژوهشگران به کاربردی نمودن زیست‌شناسی سامانه‌ها، ارائه دستاوردهای علمی و پژوهشی و آشنایی با مسائل روز، گسترش ارتباط علمی بین مراکز تحقیقاتی و پژوهشی کشور و برگزاری دوره‌های آموزشی کوتاه مدت به عنوان اهداف این کنفرانس ملی اشاره شده است.

علاقمندان به شرکت در همایش تا ۱۵ دی ماه به طور عادی و تا ۳۰ دی ماه با جریمه تاخیر می‌توانند در پایگاه اطلاع رسانی همایش ثبت نام کنند.

 

دانلود پوستر همایش

 

منبع خبر: صندوق زیست فناوری

نظر جدید
شما هم نظر دهید:
0%