149
روز
روزشمار نمایشگاه
زمان برگزاری پنجمین نمایشگاه زیست ایران آبان ماه 1398
1396/06/25 در ساعت 16:48:39

عرضه آخرین یافته‌های 261 شرکت در نمایشگاه زیست‌فناوری

فراهم کردن محیط مناسب برای آشنایی و تفاهم میان عرضه کنندگان فناوری و نهادهای استفاده کننده از فناوری

عرضه آخرین یافته‌های 261 شرکت در نمایشگاه زیست‌فناوری

دکتر مهدی دیلم صالحی، دبیر اجرایی چهارمین نمایشگاه زیست فناوری در نشست خبری امروز برگزاری این نمایشگاه را دوسالانه دانست و افزود: این نمایشگاه در سال 89 با تعداد 160 شرکت در حوزه زیست فناوری برگزار شد و در چهارمین دوره آن با حضور 261 شرکت برگزار خواهد شد که رشد 60 درصدی نسبت به 2 سال قبل دارد.

وی فراهم کردن محیط مناسب برای آشنایی و تفاهم میان عرضه کنندگان فناوری و نهادهای استفاده کننده از فناوری، تسهیل ایجاد ارتباط، تبادل نظر و همکاری میان بخش‌های علمی، صنعتی و تجاری مرتبط با زیست فناوری کشور و ترویج و اطلاع رسانی تکنولوژی‌های حوزه زیست فناوری در جامعه و آشنایی جامعه با توانمندی‌های کشور در این حوزه را از اهداف برگزاری این نمایشگاه نام برد.

صالحی با اشاره به حضور 76 شرکت تجهیزات‌ساز در حوزه زیستی، یادآور شد: این شرکت‌ها اقلام تحریمی آمریکا را تولید می‌کنند که محصولات تولیدی آنها در این نمایشگاه عرضه خواهد شد.

دبیر اجرایی چهارمین نمایشگاه زیست فناوری ارائه طرح‌های سرمایه‌پذیر به سرمایه‌گذاران را از بخش‌های این نمایشگاه نام برد و اظهار کرد: در حوزه زیست فناوری تلاش داریم از طریق توسعه کسب و کارها معیشت مردم بهبود بخشیده شود که در این راستا زمینه‌ای را برای معرفی طرح‌های سودآور به سرمایه‌گذاران فراهم کردیم.

به گفته وی، تاکنون از سوی ستاد توسعه زیست فناوری 30 طرح برای سرمایه‌گذاری معرفی شده و 20 سرمایه‌گذار نیز در این زمینه اعلام آمادگی کرده‌اند.

صالحی با بیان این‌که این نمایشگاه با حضور شرکت‌ها و موسسات دانش‌بنیان فعال در حوزه زیستی، انجمن‌های صنفی، دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌ها، مراکز پژوهشی و فناوری دولتی و غیر دولتی برگزار می‌شود، افزود: در این نمایشگاه که از 27 تا 29 شهریورماه دایر می‌شود، دستاوردهای شرکت‌ها و زنجیره تجاری‌سازی محصولات زیست فناوری عرضه خواهد شد.

دبیر اجرایی چهارمین نمایشگاه زیست فناوری برگزاری نشست‌ها و کارگاه‌های تخصصی، بخش دانش‌آموزی و ارائه فرصت‌های سرمایه‌گذاری به سرمایه‌گذاران را از دیگر بخش‌های این نمایشگاه عنوان کرد.

وی از حضور شرکت‌های خارجی در چهارمین نمایشگاه زیست فناوری خبر داد و افزود: به منظور آشنایی با توانمندی‌های کشور در حوزه‌های زیستی از شرکت‌های خارجی برای حضور در این نمایشگاه دعوت به آمده است.

صالحی خاطرنشان کرد: بر این اساس 10 هیات از کشورهایی چون آلمان، ترکیه، گرجستان، هند، عمان، افغانستان، پاکستان، سریلانکا، لبنان و اتیوپی در این نمایشگاه حضور خواهند یافت.

 

منبع خبر: خبرگزاری ایسنا

نظر جدید
شما هم نظر دهید: