149
روز
روزشمار نمایشگاه
زمان برگزاری پنجمین نمایشگاه زیست ایران آبان ماه 1398
سومین نمایشگاه زیست فناوری ایران

سومین جشنواره دانش آموزی زیست‌فناوری

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

سومین جشنواره زیست‌فناوری کار خود را از ۳۱ اردیبهشت ماه الی ۲ خرداد سال 1394 با برپایی نمایشگاه و برنامه-های متنوع دیگر در جهت توسعه هرچه بهتر این حوزه با حضور شرکت‌های زیست فناور مراکز علمی و دانشگاهی فعال در این عرصه، مراکز سیاست‌گذاری و انجمن‌های علمی مرتبط و سایر مراکز مرتبط با زیست‌فناوری در محل سالن خلیح فارس دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار شد

 

اهداف جشنواره

از اهداف برگزاری این جشنواره علاوه بر اطلاع‌رسانی و تفکیک جایگاه‌ها می‌توان به مواردی اشاره نمود:

 • شناخت پتانسیل‌های تحقیقاتی و صنعتی کشور در ابعاد مختلف این حوزه از جمله دارویی، پزشکی، گیاهی و کشاورزی، صنعتی، محیط زیست و ...
 •  تقویت همکاری بین صنعت و دانشگاه
 • حجم، گستردگی و وسعت اقدامات انجام شده و در حال انجام در این حوزه
 • زمینه‌سازی برای حضور شرکت‌های زیست فناور در بازارهای ملی و بین المللی
 •  شناخت بهتر مسئولین، سیاست‌گذاران، داشنمندان و محققین، صنعتگران، دانشجویان و ... از پتانسیل‌های مختلفی که در کشور وجود دارد مانند واحدهای ستادی و مدیریتی، صندوق‌های حمایتی، پارک‌های علمی و فناوری، مراکز رشد، مراکز علمی و دانشگاهی و نیز شرکت‌های دانش بنیان در این حوزه
 •  ارتقای دانش عمومی در حوزه زیست‌فناوری
 •  تقدیر از برترین­های زیست‌فناوری 

 

تشکیلات جشنواره

نمودار سازمانی و تشکیلات سومین جشنواره زیست‌فناوری ایران در شکل ‏۲‑۱ مشاهده می‌شود.

 

هماهنگی‌های پیش از جشنواره

هماهنگی در شورای هماهنگی مدیران گروه ها و کارگروه های ستاد

پیش از برگزاری سومین جشنواره زیست‌فناوری ایران، شورای هماهنگی مدیران گروه‌ها و کارگروه‌هی ستاد توسعه زیست‌فناوری طی جلساتی هماهنگی‌های برگزاری جشنواره را انجام داد و در این جلسات تصمیمات در مورد محورها و بخش‌های مختلف جشنواره و هم‌چنین تصمیمات مالی مرتبط اتخاذ شد.

سایر هماهنگی ها

علاوه بر این جلسات دیگری نیز در جهت هماهنگی اجرایی امور جشنواره برگزار با حضور گروه نظارت و ارزیابی برگزار شده است  که شامل جلسه با مسوولان حراست معاونت، مسوولان روابط عمومی ( نقش روابط عمومی معاونت در برگزاری جشنواره تبیین گردید)  و جلسه هماهنگی و برنامه ریزی سه نشست در جشنواره می باشد.

 

برگزاری نشست خبری

نشست خبری سومین جشنواره زیست‌فناوری جمهوری اسلامی ایران صبح روز دوشنبه ۲۸/۲/۹۴ با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور و دکتر مصطفی قانعی دبیر ستاد زیست‌فناوری ایران برگزار شد.

  در این نشست دکتر سورنا ستاری گفتند: یكی از بحث‌های اصلی در علم نوین بایو است كه ٤ پایه اصلی در آینده فناوری ایران برای آن در نظر گرفتیم امروز دیگر اهمیت بایو به عنوان یك علم آینده بر كسی پوشیده نیست. كار این نمایشگاه معرفی شركت‌های دانش‌بنیان است كه از طرف خود ستاد یا صندوق نوآوری حمایت شده‌اند، آینده فناوری زمانی محقق می شود كه این ٤ پایه وجود داشته باشد و همه را حول یك محور جمع كنیم.

دکتر ستاری همچنین فرمودند: ما فعلا ۱۸۰ شركت دانش بنیان در حوزه بایو داریم. شركت‌های نوپا هم زیاد هستند كه در مراكز رشد و پارك های علم و فناوری شرکت کردند. این شركت‌ها بازدهی بالایی دارند. حوزه بایو پیچیدگی‌هایی نسبت به نانو دارد. تعداد افرادی كه از قدیم در این حوزه كار می كردند زیاد بوده وگستره‌ای كه داشته زیاد بوده اما پیدا كردن ارگانی كه این محوریت را بگیرد خیلی سخت بوده است. نانو به عنوان علمی جدید به ایران آمد و از صفر شروع کرد اما بایو از اواسط آن وارد شدیم به همین دلیل اختلاف نظر در آن بسیار بوده است.

دکتر قانعی دبیر ستاد توسعه زیست‌فناوری نیز در مورد برگزاری این جشنواره گفتند: ستاد توسعه زیست‌فناوری مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی است که وزارت بهداشت، وزارت رفاه، صنایع و رییس سازمان محیط زیست و وزارت علوم رسما عضو آن هستند. در این نمایشگاه بخشی به وزارت بهداشت یا علوم پزشكی، بخشی كشاورزی و علوم و بخشی را به صنعت بیوتكنولوژی اختصاص دادیم.

دکتر قانعی فرمودند: اتفاق دیگر این است كه دانشنامه زیست‌فناوری را در این جشنواره رونمایی می كنیم كه همه آنچه مربوط به حوزه زیست‌فناوری است را در خود دارد و بعد از جشنواره در درگاه الكترونیكی ستاد قرار می گیرد.

او با اشاره به اینکه همیشه از من در مورد رتبه ایران در جهان و وضعیت کشورهای دیگر در حوزه زیست‌فناوری سوال می شود، گفت: یك سامانه ای را به اسم زیست‌فناوری راه اندازی كردیم كه وضعیت زیست‌فناوری ایران را با كشورهای دیگر بررسی می كند. این اولین اقدام در سطح زیست‌فناوری است.

دبیرستاد زیست‌فناوری در مورد جایگاه ایران در حوزه زیست‌فناوری گفت: در مقایسه با كشورهای جهان از لحاظ شاخص ها در حال حاضر در منطقه رتبه اول را با فاصله زیاد از کشور دوم داریم. حدود ٣٠ درصد از تولید علم منطقه برای ایران است و در دنیا رتبه ١٥ را داریم.

 

معرفی مجری جشنواره

برای برگزاری جشنواره و انجام فعالیت‌های اجرایی آن ستاد تصمیم به برون‌سپاری این امر گرفت. در نهایت پس از مذاکرات انجام شده تصمیم بر آن شد تا با عقد قراردادی، وظیفه برگزاری جشنواره به انجمن بیوتکنولوژی ایران واگذار گردد. در ادامه این انجمن معرفی شده است.

انجمن بیوتکنولوژی ایران با بهره‌گیری از توان فکری و علمی متخصصین بیوتکنولوژی کشور در جهت توسعه و گسترش این فناوری مهم روز، در تاریخ ۲۱/۱۰/۷۶ با مجوز کمیسیون انجمن‌های علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری رسما تأسیس و به ثبت رسید. از اهداف این انجمن عبارتند از:

تبیین راهبردها و راهکارهای تحقق چشم اندازهای کلان نظام در حوزه زیست‌فناوری

نهادینه سازی توسعه پایدار و پویا به منظور دستیابی کشور به سهم مناسبی از تولید ناخالص ملی با بهره‌مندی از فناوری های زیستی

 ترغیب، تشویق و جلب مشارکت نیروی انسانی متخصص در کارآفرینی و ایجاد ارزش افزوده اقتصادی

حمایت و تشویق بخش خصوصی جهت فعالیت در زمینه های مختلف زیست‌فناوری

فرهنگ‌سازی و زمینه سازی جهت بهره مندی از فناوری های زیستی در راستای ارتقاء کیفیت زندگی مردم

تلاش در جهت هدفمند سازی آموزش (رسمی و غیر رسمی) و افزایش کمی و کیفی نیروی انسانی کارآمد در رشته های مرتبط با زیست‌فناوری

ایجاد هم افزایی از طریق برقراری ارتباط بین متخصصین، مجامع و دستگاههای مرتبط در داخل و خارج کشور

هم‌چنین دکتر سیروس زینعلی رییس وقت این انجمن بودند که پس از مذاکرات، قراردادی با ایشان به نمایندگی از انجمن بیوتکنولوژی ایران منعقد گردید.

 

برنامه های جشنواره

در این جشنواره برنامه‌های متفاوتی در بخش‌های مختلف برگزار شد که عبارت‌اند از:

 • افتتاحیه جشنواره شامل رونمایی از سامانه آماری زیست‌فناوری و سامانه زیست فناوران و دانشنامه زیست فناوران کشور
 • نمایشگاه‌ دستاوردهای زیست‌فناوری کشور
 • نشست‌های تخصصی
 • کارگاه‌های آموزشی
 • بخش دانش‌آموزی جشنواره

برنامه زمان‌بندی جشنواره نیز در  جدول ‏۲‑۱ به طور کامل نشان داده شده است.

جدول‏۲‑۱- زمان‌بندی برنامه‌های جشنواره

روز

ساعت

برنامه

مکان

۳۱/۲/۹۴

۸

ثبت نام

بیرون سالن‌ها

۳۰/۸

باز شدن درب سالن‌ها بر روی بازدید کنندگان

سالن‌های طبقه همکف و اول

۱۰-۳۰/۱۲

افتتاحیه

سالن اصلی همایش خلیج فارس

۳۰/۱۲-۳۰/۱۳

نماز و ناهار

مصلی نمایشگاه و رستوران خلیج فارس

۱۴-۱۶

بازدید از غرفه‌ها

سالن‌های طبقه اول و همکف

۱۶-۱۸

نشست تخصصی

زیست‌فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان

سالن مروارید

۱/۳/۹۴

۱۰

باز شدن درب بر روی بازدیدکنندگان

سالن‌های طبقه اول و همکف

۳۰/۱۲-۱۴

نماز و ناهار

مصلی نمایشگاه و رستوران خلیج فارس

۱۶-۱۸

نشست تخصصی پزشکی:

روند و چشم‌انداز زیست‌فناوری پزشکی و دارویی

سالن مروارید

 

۱۶-۱۸

نشست تخصصی کشاورزی:

روند و چشم‌انداز زیست‌فناوری کشاورزی

سالن صدف

۲/۳/۹۴

۱۰

بازشدن درب بر روی بازدید کنندگان

سالن‌های طبقه اول و همکف

۳۰/۱۲-۱۴

ناهار و نماز

مصلی نمایشگاه و رستوران خلیج فارس

۱۵

اتمام کار نمایشگاه و جمع‌آوری غرفه‌ها

 

 

 

افتتاحیه جشنواره

سومین جشنواره زیست‌فناوری ایران صبح روز ۳۱/۲/۹۴ با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری، محمدرضا مخبردزفولی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، دکتر قانعی دبیر ستاد زیست‌فناوری و فعالان حوزه زیست‌فناوری در نمایشگاه بین‌المللی تهران گشایش یافت.

در افتتاحیه این مراسم دکتر سورنا ستاری به سخنرانی در مورد اهمیت زیست‌فناوری، نقش آن، جایگاه آن در علوم کشور و برنامه‌های آینده در این حوزه پرداختند.

در پایان افتتاحیه، دکتر سورنا ستاری معاونت علمی و فناوری رییس جمهوری از سه سامانه ملی در حوزه زیست‌فناوری رونمایی کردند که عبارت‌اند از:

 1. سامانه زیست فناوران کشور
 2. سامانه آماری زیست‌فناوری کشور
 3. دانش‌نامه زیست فناوران کشور

نمایشگاه دستاورد های زیست فناوری

تغییرات روزافزون در زیست‌فناوری، ظهور کالاهای جدید در این حوزه، تنوع آن‌ها و عدم آشنایی مردم و مسئولین با کارکردها و محصولات متنوع حاصل از این فناوری از جمله دلایل ویژه ستاد توسعه زیست‌فناوری برای برگزاری نمایشگاه تخصصی در این رابطه بود. این نمایشگاه به مدت ۳ روز از تاریخ ۳۱ اردیبهشت لغایت ۲ خرداد ۱۳۹۴ در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران- سالن خلیج فارس برگزار شد. هم‌چنین در این نمایشگاه نزدیک به ۱۶۰ شرکت، مرکز، انجمن، دستگاه دولتی و ... حضور داشتند. 

این نمایشگاه با هدف شناخت پتانسیل های تحقیقاتی و صنعتی کشور در ابعاد مختلف دارویی، پزشکی، کشاورزی، صنعتی، محیط زیست، تقویت همکاری بین اجرا و پژوهش، زمینه‌سازی برای حضور شرکت‌های زیست فناور در بازارهای بین المللی، ارتقای دانش عمومی در حوزه زیست‌فناوری برگزار شده است.

کلیه مراحل ثبت نام و انتخاب غرفه، اجاره تجهیزات نمایشگاهی و ... از طریق سایت جشنواره امکان‌پذیر بود.

در تاریخ ۱ بهمن ماه ۱۳۹۳ پس از بازدید از نمایشگاه طراحی از پلان نمایشگاه و غرفه بندی سالن خلیج فارس بر اساس متراژ سالن تهیه شد. در شکل ‏۲‑۳ و شکل ‏۲‑۴ پلان طبقه‌های اول و دوم نمایشگاه مشاهده می‌گردد.

 

شکل ‏2 3- پلان طبقه اول نمایشگاه

شکل ‏۲‑۳- پلان طبقه اول نمایشگاه

شکل ‏2 4-پلان طبقه دوم نمایشگاه

شکل‏۲‑۴-پلان طبقه دوم نمایشگاه

نشست های تخصصی

در این جشنواره سه نشست تخصصی با موضوعات تخصصی برگزار شد. در جدول ‏۲‑۲ برنامه زمانی این نشست‌ها مشاهده می‌گردد.

جدول۲‑۲- برنامه نشست‌های تخصصی جشنواره

موضوع نشست

زمان

مسئول برگزاری

نشست تخصصی زیست‌فناوری و اقتصاد دانش بنیان

۱۸ الی ۲۰

۳۱ اردیبهشت ماه

جناب آقای دکتر تولایی

نشست تخصصی زیست‌فناوری پزشکی

۱۸ الی ۲۰

۱ خرداد

جناب آقای دکتر مهبودی

نشست تخصصی زیست‌فناوری کشاورزی

۱۸ الی ۲۰

۲ خرداد

جناب آقای دکتر بهزاد قره یاضی

 

 

کارگاه های آموزشی

در این جشنواره ستاد توسعه زیست‌فناوری اقدام به برگزاری مجموعه‌ای از کارگاه‌های تخصصی آموزشی و تجاری‌سازی نمود. این کارگاه‌ها در محل برگزاری جشنواره قابل ثبت نام کردن بودند.

در جدول ‏۲‑۳ برنامه کارگاه‌های برگزار شده و در جدول ‏۲‑۴ لیست کارگاه‌ها به همراه مدرسین مشاهده می‌گردد. در پایان این کارگاه‌ها به شرکت‌کنندگان گواهی‌نامه اعطا شد.

جدول ‏۲‑۳- برنامه کارگاه‌های آموزشی سومین جشنواره زیست‌فناوری  ۱۳۹۴

 

 

سالن مروارید

سالن صدف

ساعت

پنج شنبه ۳۱ اردیبهشت

ساعت

۱۲-۹

افتتاحیه

۱۲-۹

۱۳-۱۲

بازدید از غرفه ها

۱۳-۱۲

ثبت نام در كارگاه ها

۱۴-۱۳

نماز و ناهار

۱۴-۱۳

۱۶-۱۴

ارائه تسهیلات به شرکتها و طرح های دانش بنیان -

بنیاد ملی نخبگان

کنترل کیفیت فراورده های زیستی و نحوه صدور پروانه بهداشتی-  سازمان غذا  دارو

۱۶-۱۴

۱۸-۱۶

روند عضویت شرکتها در پارک علم و فناوری پردیس

پژوهش سرای دانش آموزی

۱۸-۱۶

۲۰-۱۸

نشست ها

 

۲۰-۱۸

جمعه ۱ خرداد

۹-۸

ثبت نام در كارگاه ها

۹-۸

۱۲-۹

 

تجاری سازی فناوری

معرفی صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران

۱۱-۹

معرفی نحوه احراز صلاحیت و استفاده از حمایت های قانون دانش بنیان

۱۳-۱۱

۱۳-۱۲

پژوهش سرای دانش آموزی

۱۴-۱۳

نماز و ناهار

۱۴-۱۳

۱۶-۱۴

فرایند اعطای تسهیلات در صندوق نوآوری و شکوفایی

بورس ایده و حقوق مالکیت فکری

۱۶-۱۴

۱۸-۱۶

نشست كشاورزی

تدوین طرح کسب و کار

۱۸-۱۶

۲۰-۱۸

نشست پزشكی

استقرار صنایع پیشرفته- مركز توسعه فناوری و صنایع پیشرفته

۲۰-۱۸

شنبه ۲ خرداد

۹-۸

ثبت نام در كارگاه ها

۹-۸

۱۱-۹

ظزفیت های سرمایه گذاری ریسک پذیر در کشور-  صندوق مالی و توسعه تکنولوژی

فرایند آزاد سازی، واردات و صادرات گیاهان تراریخته

۱۱-۹

۱۳-۱۱

کارگاه برند سازی محصولات زیست‌فناوری

ثبت و مجوزدهی آفت كش های بیولوژیک

۱۲-۱۱

ثبت و مجوزدهی كود بیولوژیک

۱۳-۱۲

۱۴-۱۳

نماز و ناهار

۱۴-۱۳

۱۶-۱۴

اختتامیه

۱۶-۱۴

 

 

جدول ‏۲‑۴- عناوین کارگاه‌ها و مدرسین

ردیف

نام مدرس

عنوان كارگاه

۱

جناب آقای دكتر سیدكامران باقری

تجاری سازی فناوری

۲

جناب آقای دكتر منتظر

ارائه تسهیلات به شركت ها و طرح های دانش بنیان

۳

جناب آقای مهندس سید منصور مطلق

معرفی پارک فناوری پردیس و فرآیند پذیرش و عضویت در پارک

۴

جناب آقای دكتر كرامتی

نحوه احراز صلاحیت  و استفاده از حمایت های قانون دانش بنیان

۵

جناب آقای دكتر علی زند‌وكیلی

بورس ایده و حقوق مالکیت فکری

۶

جناب آقای مهندس داود سعادتی

تدوین طرح كسب و كار

۷

جناب آقای مهندس مسعود حافظی

- آشنایی با نحوه حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی در حوزه توسعه فناوری

- فرآیند ارزیابی و اعطای تسهیلات در صندوق نوآوری و شکوفایی

جناب آقای مهندس فرهاد امیری مقدم

۸

جناب آقای دكتر عنایتی

معرفی فعالیت های صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران كشور

۹

جناب آقای دكتر زرنوخی

ظرفیت های سرمایه گذاری ریسك پذیر در كشور

۱۰

جناب آقای مهندس حسن آقا کثیری

استقرار صنایع پیشرفته- مركز توسعه فناوری و صنایع پیشرفته

۱۱

جناب آقای دكتر نیما كیمیایی

كارگاه برند سازی و محصولات زیست‌فناوری

۱۲

سرکار خانم مهندس شبنم حیدری فاروقی

ثبت و مجوز دهی آفت­کش­های بیولوژیك

سرکار خانم مهندس بنفشه اصغری طبری

۱۳

جناب آقای دكتر داودی

ثبت و مجوز دهی كود بیولوژیك

۱۴

جناب آقای دكتر جهانفر دانشیان

فرآیند آزادسازی گیاهان تراریخته و واردات و صادرات گیاهان تراریخته

۱۵

جناب آقای دكتر محمدقیصرزاده

كنترل كیفیت فرآورده های زیستی و صدور پروانه بهداشتی و نشان سلامت

 

مهمانان خارجی

از نقاط عطف این جشنواره حضور میهمانان بین المللی از کشورهای مختلف و حضور پر افتخار دکتر ون مونتاگو برنده جایزه جهانی غذاست. در جدول ‏۲‑۵ لیست مهمانان خارجی مشاهده می‌گردد.

جدول ‏۲‑۵- لیست مهمانان خارجی جشنواره

  ردیف

نام

نام خانوادگی

ملیت

۱

Saida

Sharifova

Azerbaijan

۲

Javid

Ojaghi

Azerbaijan

۳

Nora

Podgaetchi

Belgian

۴

Marc

Van Montagu

Belgian

۵

Lan

Cai

Chinese

۶

Xi

Liu

Chinese

۷

Xiao

Long

Chinese

۸

Daichang

Yang

Chinese

۹

Zhiyong

Zhang

Chinese

۱۰

Changchun

Dan

Chinese

۱۱

Cedryc

Douillet

Francaise

۱۲

Bhagirath

Choudhary

Indian

۱۳

Kazuo

Watanabe

Japanese

۱۶

Satoshi

Nimura

Japanese

۱۴

Oyunbileg

Janchiv

Mongolian

۱۵

Aftab

Chattha

Pakistani

۱۷

Raul

Destura

Philippines

۱۸

Reynaldo

Ebora

Philippines

۱۹

Thamari

Chitavati

Zimbabwean

۲۰

Patient

Dhliwayo

Zimbabwean

 

رونمایی از سامانه آماری زیست فناوری

سامانه آماری زیست‌فناوری کشور براساس مطالبه شورای عالی انقلاب فرهنگی ایجاد شده است و وضعیت زیست‌فناوری کل کشور را لحظه به لحظه به نمایش خواهد گذاشت. آدرس اینترنتی این سامانه boitechmeter.ir است. از این سامانه در افتتاحیه سومین جشنواره زیست فناری ایران رونمایی شد.

رونمایی از سامانه زیست فناوران ایران

این سامانه در سومین جشنواره زیست‌فناوری ایران رونمایی شد. سامانه زیست فناوران کشور با ارائه اطلاعات کاملی از پایان نامه ها، مراکز علمی و دانشگاهی، شرکت های فعال زیست‌فناوری فعالیت می کند. Register.biotechdc.isti.ir آدرس سامانه زیست فناوران کشور است. مراکز علمی، پژوهشگران، دانشگاه‌ها و شرکت‌های فعال این حوزه می‌توانند با حضور در این سامانه اطلاعات خود را ثبت نمایند.

رونمایی از دانشنامه زیست فناوران

زیست‌فناوری یکی از اولویت­ های اصلی نظام جمهوری اسلامی ایران است و در این راستا خیل عظیمی از دانشمندان و دانشجویان، شرکت­های دانش بنیان، دانشگاه­ ها، پژوهشگاه ها، پژوهشکده­ ها، مراکز علمی و سیاستگذاری، انجمن‌های علمی، نشریات و رسانه ­ها در زمینه­ های مختلفی مانند پزشکی، دارویی، گیاهی و کشاورزی، دام و آبزیان، محیط زیست و صنعت فعالیت می­کنند. داشتن اطلاعات کامل و جامع در این حوزه از فناوری استراتژیک می­تواند کمک شایانی در زمینه ­های مختلف از جمله در برنامه­ ریزی، سیاست‌گذاری، اقدام ملی، شناخت نقاط ضعف و قوت، بررسی روند پیشرفت و تحقق برنامه ها و سیاست گذاری حمایتی از طرف نهادهای مربوطه و ... داشته باشد. بدین منظور ستاد توسعه زیست‌فناوری با کمک انجمن بیوتکنولوژی جمهوری اسلامی ایران دانشنامه زیست فناوران کشور را در صدر فعالیت های خود قرار داده و اقدام به جمع آوری اطلاعات نمود و در سومین جشنواره زیست‌فناوری کشور از این سامانه رو نمایی شد. این دانشنامه که به آدرسiranbiotechdc.ir  موجود است، شامل بخش‌های زیر می‌باشد.

بانک اطلاعاتی افراد، دانشمندان و محققین (۱۲۶۰ نفر)

بانک اطلاعاتی شرکت‌های دانش‌بنیان (۱۳۵ شرکت)

بانک اطلاعاتی پارک‌های علم و فناوری و مراکز رشد (۴۴ مورد)

بانک اطلاعاتی مراکز علمی و دانشگاهی (۳۷ موسسه دانشگاهی و ۲۷ پژوهشکده)

بانک اطلاعاتی انجمن‌های علمی (۱۱ مورد)

بانک اطلاعاتی نشریات و رسانه‌ها (۱۹ مورد)

لیست شرکت های حاضر در سومین جشنواره زیست فناوری ایران

جدول‏۲۶- لیست کامل و اصلاح شده شرکت‌های حاضر در سومین جشنواره زیست‌فناوری ایران

ردیف

نام  شرکت

مستقل

استان

۱

کیمیا گران صنعت امیرکبیر

˟

اصفهان

۲

هوا کشت آریا

مستقر در شهرک علمی  تحقیقاتی اصفهان

۳

گیاه

˟

البرز

 

۴

فناوری زیست طبیعت گرا

˟

۵

زیست پژوهان خاورمیانه

˟

۶

رویان طلوع

˟

۷

سینا‌کلون

˟

۸

زیست ‌فناوران پیشتاز ‌واریان

˟

۹

پایا‌پژوهش پارس

˟

۱۰

نوآوری زیستی گویا

˟

۱۱

کشت بافت پیشتاز

˟

۱۲

‌توپاژ ژن

˟

۱۳

دشت بهشت پویا

˟

۱۴

زیست پژوهان نانو پارس

˟

۱۵

رایمند زیست فناور البرز

˟

۱۶

توپازران کاوش

˟

۱۷

شبکه توسعه پزشکی شونیز

رازی

۱۸

فن آوران پیشگام رازی

رازی

۱۹

پیشگامان پژوهش حکمت

رازی

۲۰

ریز پادتن پارسه

رازی

۲۱

آرمان گستر رازی البرز

رازی

۲۲

ادمان تک

رازی

۲۳

ایمن زیست فن آوری ققنوس

رازی

۲۴

ایمن واکسن البرز

رازی

۲۵

اندیش کاران صنعت

انستیتو پاستور

۲۶

آر تا طب زیست محصول

انستیتو پاستور

۲۷

آر نا ژن آویسا

انستیتو پاستور

۲۸

پارس ‌پادبان

انستیتو پاستور

۲۹

پایا فن یاخته البرز

انستیتو پاستور

۳۰

پایا قصد دارو

انستیتو پاستور

۳۱

‌پویندگان پزشکی نوین کیان

انستیتو پاستور

۳۲

پیش ‌گامان پژوهش حکمت

انستیتو پاستور

۳۳

تخمیر فن ‌سمانگر

انستیتو پاستور

۳۴

‌داناک طب زیست کام

انستیتو پاستور

۳۵

زیست پل

انستیتو پاستور

۳۶

زیست‌فناوری آریا به بان تک

انستیتو پاستور

۳۷

ژن زیست ‌فناور ‌آنا

انستیتو پاستور

۳۸

کوارتز گستر آسیا

انستیتو پاستور

۳۹

‌صدرا زیست ژن

انستیتو پاستور

۴۰

نویان پژوهان زیست دارو

انستیتو پاستور

۴۱

هیراب طب عرشیا

انستیتو پاستور

۴۲

هسته ‌فناور

انستیتو پاستور

۴۳

پارس سینا تشخیص ‌ویژن

انستیتو پاستور

۴۴

هسته ‌فناور

انستیتو پاستور

۴۵

واکسن فناور پارس

انستیتو پاستور

۴۶

آر‌وین زیست بنیان

انستیتو پاستور

۴۷

آتین تدبیر یسنا

˟

تهران

 

۴۸

زیست کاوش ایرانیان

پژوهشگاه ژنتیک

۴۹

دشت بهشت پویا

پژوهشگاه ژنتیک

۵۰

مایا زیست فناور

˟

۵۱

فن آور سپهر پاریس

˟

۵۲

طلوع گستر زیست فناور

˟

۵۳

زیست فناور سبز

˟

۵۴

اندیشه سازان سلامت پارسیان

˟

۵۵

پیشگامان  انتقال ژن

مرکز رشد فناوری های دارویی

۵۶

آسیا پادتن

˟

۵۷

توفیق دارو

˟

۵۸

آرش طب پیشرو پارس

˟

۵۹

فرآورده بافت ایرانیان

پارک علم و فناوری دانشگاه تهران

۶۰

کیاژن طب صدرا

˟

۶۱

ایرانیان ژن فناور

˟

۶۲

آرا پژوهش

مستقر در پارک فناوری پردیس

۶۳

پویا گستر

˟

۶۴

گیل نانوژن زیست فناور

پژوهشگاه ژنتیک

۶۵

آریا طوس

˟

۶۶

زیست فناوران نجم

پژوهشگاه ژنتیک

۶۷

پایاپژوهش پارس

˟

۶۸

پرشین ترامند

˟

۶۹

پارس آب فناوران

مستقر در مرکز رشد پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک

۷۰

پارس پاد

˟

۷۱

پویش دارو

˟

۷۲

زیست‌فناوری کوثر

˟

۷۳

آریوژن/سیناژن

˟

۷۴

توسعه متوازن ایده ایرانیان

˟

۷۵

پویا ژن آزما

˟

۷۶

صدرا زیست پژوه

˟

۷۷

تک ژن زیست

˟

۷۸

نوین گیتی ژن

پژوهشگاه ژنتیک

۷۹

پرشین اکسیر آزما

اطلاعاتی در دسترس نیست

۸۰

ایلیا زیست فناور

پژوهشگاه ژنتیک

۸۱

نانو بسپار آیتک

˟

۸۲

سیب زیست فن

˟

۸۳

آریا فن ورزان

˟

۸۴

آریا تیناژن

˟

۸۵

زیست فرآیند صنعت صبا

پژوهشگاه ژنتیک

۸۶

صدرا زیست پژوه

˟

۸۷

نانو مبنای ایرانیان

˟

۸۸

سین های تک

پژوهشگاه ژنتیک

۸۹

آروین پژوهان نور

˟

۹۰

فرآیند پردیس سینا

˟

۹۱

فن گستران آذر پرسام (صدرکام)

کامپیوتری

۹۲

فرآورده های دارویی ژلاتین حلال

˟

۹۳

زیست‌فناوری پردیس

˟

۹۴

فناوری زیستی مهرآسیا

˟

۹۵

هستی کاوی پارسیان

پژوهشگاه ژنتیک

۹۶

زیست شیمی آزما رشد

پژوهشگاه ژنتیک

۹۷

نهال گستر رویان

پژوهشگاه ژنتیک

۹۸

پرزان پژوه

پارک فناوری پردیس

۹۹

کاوش فناور کوثر

˟

۱۰۰

ویژن پارس دلتا

انستیتو پاستور

۱۰۱

دارو درمان برنا

انستیتو پاستور

۱۰۲

آوین زیست کیمیا داده

انستیتو پاستور

۱۰۳

سینا بیوسان

انستیتو پاستور

۱۰۴

بره موم افروزن

انستیتو پاستور

۱۰۵

زیست فرآیند پارسی

پژوهشگاه ژنتیک

۱۰۶

آتیژن

پژوهشگاه ژنتیک

۱۰۷

پارس طوس

˟

خراسان رضوی

۱۰۸

پدیده نوژن پارس

˟

۱۰۹

نفیس فرآورده سبز

مستقر در مرکز رشد دانشگاه فردوسی مشهد

۱۱۰

زیست تروند آرین

مستقر در مرکز رشد دانشگاه فردوسی مشهد

۱۱۱

کشت کار گستر نوژان

مستقر در پارک علم و فناوری خراسان شمالی

خراسان شمالی

۱۱۲

فناوری های نوین دارویی ثنا

˟

قزوین

۱۱۳

کیان استر زیست کارا

˟

قم

۱۱۴

ایده سازان زیستی زاگرس

مستقر در مرکز رشد واحدهای زیست‌فناوری کرمانشاه

کرمانشاه

۱۱۵

دانش پژوه فجر

˟

گلستان

۱۱۶

آریا تیناژن

˟

۱۱۷

ریز‌جلبکی پارسیان

مستقر در پارک علم و فناوری گیلان

گیلان

۱۱۸

نوین زیست داروی فناوری هراز

انستیتو پاستور

مازندران

۱۱۹

سره ژن آمل

انستیتو پاستور

۱۲۰

توسعه دهندگان فناوری نیاک

انستیتو پاستور

۱۲۱

ارس بازار

انستیتو پاستور

۱۲۲

پیدایش تجهیز آریا

انستیتو پاستور

۱۲۳

آزمایشگاهی پزشکی تجهیز بنیان آمارد

انستیتو پاستور

۱۲۴

اندیشه پژوهان ماهور پاستور

انستیتو پاستور

۱۲۵

مانا ژن یاخته

انستیتو پاستور

۱۲۶

رویان نهال محلات

˟

مرکزی

۱۲۷

زیست‌فناوری کوشای کویر

مستقر در پارک علم و فناوری یزد

یزد

۱۲۸

تحقیقاتی گیاهان دارویی بوستان یزد

مستقر در پارک علم و فناوری یزد

 

 

 

0%